poniedziałek, 20 sierpnia 2018

Sanatorium doktora Kramera - Katarzyna Targosz

W Mucharzu, tuż przy zaporze, w dawnym dworku powstał luksusowy ośrodek leczenia zaburzeń psychicznych - klinika "Pod Liliami".
Prowadzi go Aldona Gwież , która w trosce o pacjentów zatrudnia najlepszą kadrę lekarzy psychiatrów.

Któregoś dnia pacjenci spragnieni ciszy i spokoju, zaczynają się skarżyć na zjawiska paranormalne - coś w nocy przeszkadza im spać, słychać dziwne dźwięki i jęki.

W tym momencie do akcji wkracza siostra Krescencja - esencja dobroci, ufności i wiary.
Sympatyczna, młoda kobieta, która bardzo chciałaby być jak "Detektyw w sutannie" porwana przez ciekawą zagadkę kryminalną!.
I chociaż Krescencja nie wierzy w zjawy - dzięki swojej ciekawości, upartości, a także zjednywaniem sobie ludzi rozwiąże nie tylko zagadkę w "Sanatorium doktora Kramera", ale pomoże niejednemu pacjentowi ośrodka zmierzyć się z własnymi skrzętnie pochowanymi demonami.
A pacjenci kliniki to również niezwykle zróżnicowane
i ciekawe towarzystwo. Od zbuntowanej nastolatki, a na emerytowanym aktorze skończywszy.

Autorka kolejny już raz wybiera istniejące w rzeczywistości miejsce na akcje książki.
Jest to secesyjny dworek w Jaszczurowej, usytuowany u podnóża zbiornika wodnego "Świnna poręba", od strony Mucharza, w okolicach Wadowic. Bardzo często przejeżdżając w góry zwracałam uwagę na opuszczoną, piękną budowlę i cieszę się, że Kasia dała jej drugie życie na kartach swojej książki.

Opowieści z wiary - Kasia Targosz ma tą niezwykłą cechę, potrafi o wierze pisać w prosty sposób. Pozwala jej to przemycać w beletrystyce aspekty o Bogu i jego miłości niejednokrotnie w zderzeniu z bardzo trudnymi sprawami.

Książka do nabycia na stronie Boskie Książki

"Sanatorium doktora Kramera" razem ze mną na wakacjach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz