.post blockquote { font-size: 20px; margin-bottom: 20px; line-height: 1.65em; font-weight: 300; padding: 20px 20px 20px 50px; color: #fff; font-family:Georgia; background: #77818d url(http://1.bp.blogspot.com/-rF0Te6xJ--8/VavkUYXc64I/AAAAAAAAHCI/SyxWvM2NYa4/s1600/cytat-4a.png) no-repeat 20px 0px; text-align:center; }

czwartek, 5 stycznia 2017

Świąteczny Jarmark w Katowicach

Jeszcze zaserwuję grudniową retrospekcję.
Rzutem na taśmę, ostatniego dnia katowickiego jarmarku, ale dotarliśmy.
Strzeliliśmy fotki, posłuchaliśmy bajek z domku św. Mikołaja.
Małe nóżki wywinęły kilka fikołków na lodowisku i było po wszystkim.
Zmarzłyśmy bardzo!
Pokazywałam zdjęcia z jarmarku krakowskiego i był on zdecydowanie bardziej świąteczny niż w Katowicach.
Na dodatek, kiedy rozpoczął się jarmark w Katowicach, byłam na nim przez momencik i niestety, w tym roku siostry z Ukrainy miały tylko jedną (!) parę ciepłych butów, schowaną pod ladą. Zeszłoroczne pięknie ozdobione, zanim się zdecydowałam - sprzedane z dnia na dzień - w tym roku chciałam kupić - nie miałam czego, bo były kompletnie nie w moim stylu i rozmiarze (Mamo na Szczycie - pamiętałam i o Tobie, ale nie było czego zachwalać ani kupować - smutek ogromny).

5 komentarzy:

 1. Wreszcie dotarłam :) No, właśnie ja planowałam się wybrać, ale znajomy mnie zniechęcił, ze jarmark katowicki mało ciekawy, a jechać ponad 200km żeby się rozczarować, to średnia przyjemność.
  Dziękuję, kochana, że o mnie pamiętałaś! W Krakowie też było ukraińskie stoisko, ale walonków nie mieli.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piękne :)ja co roku podziwiam pod łódzką Manufakturą :) na pewno nie taki okazały jak ten, ale też zawsze znajdę coś fajnego i coś nowego :)

   Usuń
 3. ach, urok jarmarków, targów.. a świąteczne są wyjątkowe, szczególnie w zimowej scenerii. znam tylko krakowski (bo pod nosem), który mimo całego uroku traci trochę w aurze deszczu i smogu.

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się, że tutaj ze mną jesteś :)