wtorek, 15 listopada 2016

Zwilczona. O kobiecej intuicji, mazurskiej magii i ogromnej miłości - Adrianna Trzepiota

"Zwilczona" opowiada o Jaśminie, która skończyła trzydzieści pięć lat, ma męża,córeczkę i piękny dom, a także oddane przyjaciółki. Pozornie ma wszystko na co sobie zapracowała i wymarzyła.

Jak grom z jasnego nieba spada więc na nią wypadek męża oraz groźba utraty pracy. Musi zmierzyć się nie tylko z natłokiem obowiązków, ale również z mężem, który na czas rekonwalescencji zamienia się w niemiłego, gburowatego, wręcz obcego jej człowieka.
Jaśmina staje przed kryzysem, który dopadł jej małżeństwo i uświadamia sobie, że nie jest ono wcale tak idealne jak do tej pory myślała.


W pięknej, mazurskiej scenerii Jaśmina na nowo odkrywa swoją kobiecą siłę. Uwalnia w sobie dziką wilczycę, która   pozwala jej dojrzeć, jak bardzo zaniedbała siebie - kobietę, która stała się zapracowaną i spełniającą obowiązki wszystkich dookoła. Odkrywa drzemiące w niej pokłady siły i szaloną miłość do innego mężczyzny niż jej mąż! Wilczyca podpowiada jej co ma robić, aby odkryć prawdę o samej sobie. Jak być wolną, szczęśliwą kobietą.

Zwilczona daje nam możliwość odpłynięcia w świat magii mazurskich lasów, starych legend i historii rodzinnych dziadków Jaśminy, które przeplatają się z jej rzeczywistością. Umacnia pojęcie, że nic nie dzieje się bez przyczyny. wszystko ma swój określony sens i w ułożonym życiu czasem trzeba znaleźć miejsce na wydarzenia nadprzyrodzone.

Jeśli lubicie klimat tajemnicy, starych rodzinnych historii, odkrywania w sobie siły i lekkiego romansu to książka jest dla Was :)

Ciekawe cytaty z książki:

Kolejny raz mijam te same drzewa, łąki pola. Jak dobrze, że w naszym życiu są chwile powtarzalności. Bywają przerywane kataklizmami, ale jeżeli mamy do czego wracać, to nie jesteśmy jak drzewo wyrwane z korzeniami. Mamy jeszcze szansę na powtórne narodziny.

Wszystko, co robimy, jest próbą wyjaśnienia sensu istnienia, a my kobiety, drążymy ten sens ciągle od nowa, nie ustając w poszukiwaniach. Jak dobrze być kobietą. Pielęgnować siebie i otoczenie.

Gdy słyszę nad sobą trzepot ptasich skrzydeł, cichutkie brzęczenie owadów, śpiew lasu, szum fali, szelest przesypywanych ziaren piasku, wtedy pytam siebie, gdzie jest wilczyca...

Jeżeli ktoś podetnie ci skrzydła, leć dalej, jak czarownica na miotle. Jeżeli ktoś ukradnie ci miotłę, na drzwiach od szopy też się wzniesiesz.

Zwilczona
Adrianna Trzepiota
data wydania: 22 października 2015 
liczba stron: 288 
wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece 

2 komentarze: