sobota, 1 października 2016

Wielka międzyblogowa wymiana książkowa (edycja II)

Mam szaloną przyjemność brać udział w wielkiej międzyblogowej wymianie książkowej, którą organizują dwie dziewczyny, autorki blogów: socjopatka.pl oraz Save the magic moments
Madzia i Dagmara tak piszą o akcji:

"Chcemy wypromować czytelnictwo, pozbyć się zakurzonych książek, zdobyć nowe cudeńka i poznać masę wspaniałych ludzi, którzy lubia czytać, bo przecież nie jest nas wcale tak mało prawda? Zbliża się jesień, a jesienią lubimy zaszyć się pod kocem z książką - dobrą książką - zamiast wydawać pieniądze na nowe pozycje organizujemy akcję wymiany książek. Z pewnością na Twojej półce znajdą się chociażby 3 czy 4 tytuły, po które już nigdy nie sięgniesz. Po co mają stać i się kurzyć, kiedy mogą zaspokoić inny czytelniczy gust? Co więcej, Ty dostaniesz to o czym właśnie marzyłaś!"

Poczytajcie, przejrzyjcie, a jeśli coś wybierzecie dajcie znać w komentarzu (w akcji biorą udział osoby, które zgłosiły się do wymiany u dziewczyn).

A oto, co przygotowałam dla Was w ramach wymiany książkowej, musicie mi jednak wybaczyć brak zdjęć okładek- nadrobię w niedzielę po powrocie z weekendu.


Jest tego całkiem spoko, zatem do dzieła!


- Poradniki
1. D. Lederer, M. Hall - Wrzuć na luz  WYMIENIONA
wydawnictwo: Funky Books
rok wydania: 2015
ilość stron: 135
stan: bardzo dobry  

"Współczesny świat nie daje zbyt wielu okazji do odpoczynku i rozluźnienia. Masz poczucie, że żyjesz w ciągłym stresie, pośpiechu, a niekiedy nawet frustracji? Dzięki poradnikowi „Wrzuć na luz! Relaksacja w 7 krokach” dowiesz się jak szybko zrelaksować się nawet będąc w pracy. Znajdziesz w nim proste ćwiczenia, dzięki którym nauczysz się jak kontrolować emocje w chwilach stresu, zmniejszyć napięcie i szybko osiągnąć stan wyciszenia.
Przedstawione metody opierają się przede wszystkim na technikach zaczerpniętych z programowania neurolingwistycznego (NLP) oraz jogi. Debra Lederer zajmuje się tą tematyką już od wielu lat prowadząc kursy relaksacyjne. Michael Hall, posiadający ogromną wiedzę z zakresu NLP, w przystępny sposób tłumaczy dlaczego przedstawione w książce metody są skuteczne. Ćwiczenia te w większości opierają się na afirmacjach, pracy z oddechem, wizualizacjach oraz przyjmowaniu odpowiedniej postawy ciała gwarantującej błyskawiczną relaksację."

2. M. Stephenson Meere Intuicyjne rodzicielstwo 
wydawnictwo: Vivante
rok wydania: 2015
ilość stron: 259
stan: bardzo dobry

"Oto wyjątkowy poradnik, dzięki któremu korzystając ze swojej intuicji nawiążesz bliską więź ze swoim dzieckiem już od pierwszych dni jego życia. Książka opisuje fazy rozwoju zachowań dziecka począwszy od okresu prenatalnego do momentu rozwoju świadomości. Poznanie tych etapów sprawi, że zrozumiesz swoją pociechę i polepszysz swój kontakt z nią.
Autorka przedstawia nie tylko fizyczne aspekty rozwoju twojej pociechy, ale skupia się także na emocjach i duchowości, którą dziecko kształtuj w sobie od pierwszych dni życia. Jeśli będziesz patrzeć na dziecko w sposób holistyczny, z łatwością odkryjesz, co dzieje się z twoją pociechą. Dzięki temu poradnikowi będziesz w stanie: Rozpoznać typowe zachowania dziecka na każdym z etapów rozwoju; Wdrażać skuteczne sposoby opieki i pielęgnacji małego dziecka; Wykształcić wzorce snu dziecka; Odpowiednio karmić i uspokajać dziecko; Rozpoznać zmęczenie u dziecka i rodzaje jego płaczu; Wydobyć duchowy potencjał swojego dziecka; Wykształcić wspólne zachowania i zasady, które ułatwią wam wspólne życie."

3. S. Rushnell Boski kompas - jak chwile gdy Bóg mruga, wyznaczają kierunek życia  WYMIENIONA
wydawnictwo: illuminatio
rok wydania: 2014
ilość stron: 275
stan: bardzo dobry

"Gdy coś nas w życiu spotyka, zastanawiamy się czasem: czyżby to był przypadek lub zwykły zbieg okoliczności? SQuire Rushnell – autor Boskiego kompasu – jest innego zdania. Niczym artysta maluje w swojej najnowszej książce mnóstwo chwil w życiu, do których doszło dzięki wykorzystaniu tak zwanego boskiego kompasu. Pomiędzy kolejne strony wplata zajmujące opowieści z życia wzięte, stawiając sobie za cel zainspirowanie czytelników do ujrzenia dłoni „Nawigatora”, który kieruje pozornie nic nieznaczącymi okolicznościami. Uwierz, że za pomocą odpowiedniej rozmowy z Wyższą Siłą możesz odwrócić bieg wydarzeń, ustrzec się – lub swoich bliskich – przed chorobą, a także spełnić swoje najskrytsze marzenia. Głos dobywający się z Boskiego kompasu sprawi, że dotrzesz do miejsca, w którym wszystko, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zmieni się na lepsze. Boski kompas oferuje zupełnie nowy paradygmat zrozumienia tajemniczych więzi łączących nie tylko ludzi i przydarzające im się zdarzenia, ale także wyzwania, przed którymi stają, oraz ich rozwiązania. Ta książka to swego rodzaju „dobra wiadomość” przesyłana wszystkim tym, którzy potrzebują w życiu swoistego ukierunkowania. Dzięki tej wciągającej lekturze uwierzysz, że wszystkie zdarzenia dziejące się w twoim życiu są niczym doskonale zgrane instrumenty w orkiestrze, i w końcu się przekonasz, iż nad wszystkim czuwa wszechmocny i potężny Nawigator. Wyznacz własny kurs życia i podążaj drogą całkowitego spełnienia!"

4. M. E. Maunz Duchowy świat dzieci - jak wspierać ich wewnętrzny rozwój od pierwszych chwil życia  WYMIENIONA
wydawnictwo: illuminatio
rok wydania: 2014
ilość stron: 252
stan: bardzo dobry

"Jak właściwie pielęgnować wewnętrzne życie dziecka? W jaki sposób zapewnić mu jak najbardziej harmonijny rozwój? Jak umożliwić dziecku wzrastanie zgodne z jego wrodzonym wewnętrznym potencjałem, wynikającym z poczucia głębokiej więzi ze stworzeniem? Mary Ellen Maunz, łącząc wiedzę teoretyczną z własnymi przeżyciami, podpowiada, jak skutecznie wspierać dziecko w realizacji jego naturalnego planu rozwoju."

5. I. Koźmińska, E. Olszewska Wychowanie przez czytanie  WYMIENIONA
wydawnictwo: Świat Książki
rok wydania: 2014
ilość stron: 320
stan: dobry (zagięta okładka)

"Jak i co czytać dzieciom, by lektura miała najlepszy wpływ na ich zdolność percepcji, empatię, refleks, rozwijała ich umiejętności interpersonalne i kształtowała charakter? Książka Ireny Koźmińskiej, założycielki i prezesa Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, inicjatorki sławnej kampanii społecznej, i Elżbiety Olszewskiej, dyrektor programowej Fundacji, to wyczerpujące kompendium aktualnej wiedzy na temat czytania w młodym wieku i roli, jaką pełni ono w kształtowaniu osobowości człowieka. Jest to zrazem praktyczny poradnik dla rodziców, którzy chcą zadbać o jak najlepszy rozwój swoich dzieci."


- Inne
6. P. Vandenberg Nefertiti
wydawnictwo: Świat Książki
rok wydania: 2002
ilość stron: 296
stan: bardzo dobry (twarda oprawa)

"Nefertiti była jedną z najbarwniejszych postaci w historii świata. Odkryte w ostatnim czasie fragmenty zdobionych reliefowo kamiennych bloków ze świątyni Atona zainspirowały autora do napisania "archeologicznej" biografii tej fascynującej kobiety. W efekcie powstał portret legendarnej królowej, która rządziła wielkim imperium i obalała dawnych bogów."

7. W. Lord Titanic - pamiętna noc (recenzja)
wydawnictwo: Agora
rok wydania: 2016
ilość stron: 289
stan: bardzo dobry

"Walter Lord przenosi nas na pokład tonącego statku, opisując minuta po minucie przebieg dramatycznej nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku z perspektywy mostku kapitańskiego, salonów pierwszej klasy i kajut pasażerów tłoczących się na najniższych pokładach. Pokazuje akty heroicznej odwagi i tchórzostwa. Pełna emocji opowieść pozwala czytelnikowi poczuć się jednym z pasażerów legendarnego transatlantyku, który miał być niezatapialny."
- Beletrystyka polska

8. B. Pawlak Aniołek
wydawnictwo: G+J Gruner
rok wydania: 2003
ilość stron: 185
stan: dobry

"Bohaterką „Aniołka” jest Karolina. Osoba niemłoda, która – wydawałoby się – swoje w życiu osiągnęła. A jednak zdąży jeszcze pochować męża (który mimo tego wcale nie stanie się w jej życiu mniej obecny), pokochać i być kochaną. „Aniołek” to pełna uroku opowieść o oswajaniu śmierci poprzez miłość, o niewierności i jej konsekwencjach, o kobiecości i o tym... że nigdy nie jest za późno."

9. J. Chmielewska Książka poniekąd kucharska
wydawnictwo: Axel Springer Polska
rok wydania: 2004
ilość stron: 206
stan: dobry

"Uprzejmie zwracam wszystkim uwagę, że: Część zawartych w niniejszym utworze potraw jest bardzo tania. Większość tanich jest pracochłonna. Niektóre są tanie i łatwe (np. kartoflanka z zacierkami). Część jest bardzo droga i skomplikowana. Część tylko bardzo droga. Prawie wszystkie przyrządzałam osobiście, a nigdy w życiu nie miałam czasu dla robót zanikających, do których zalicza się gotowanie. Jeśli zatem ja wytrzymałam, wytrzyma każdy. Osoby całkowicie niedoświadczone, jeśli naprawdę chcą się nauczyć gotować, powinny może nabyć jakąś inną książkę kucharską. Osoby odrobinę doświadczeńsze bez trudu skombinują sobie zestawy smakowe, które zachwycą karmioną rodzinę. Mężczyźni są konserwatywni. Żadnego nie wolno uprzedzać, że dostanie nową potrawę! Jeśli ktoś się po czymś z tego rozchoruje, odpowiedzialności na siebie nie biorę! Joanna Chmielewska"

10. M. Szwaja Zapiski stanu poważnego
wydawnictwo: Prószyński i S-ka
rok wydania: 2004
ilość stron: 349
stan: dobry

"Wiktoria - reporterka telewizyjna około trzydziestki, niespodzianie, tuż przed wyjazdem na zdjęcia, dowiaduje się, że zostanie mamusią. Mamusią - proszę bardzo, tylko gdzie jest tatuś do kompletu? Na reporterskim horyzoncie pojawia się wprawdzie ktoś, kto by się nadał, ale niestety - ma on pewne felery, które niestety uniemożliwiają wydanie się za niego i tzw. "szczęśliwy happy end". Poza tym co zrobić z tą koszmarną, stresującą, wyczerpującą, ukochaną pracą? Doprawdy, dziecko takiej matki musi wykazać niezłą siłę charakteru, żeby urodzić się w przepisowym terminie."

11. K. Nepomucka Małżeństwo niedoskonałe
wydawnictwo: AnTa
rok wydania: 1997
ilość stron: 318
stan: dobry

"Książka przeznaczona jest dla wszystkich, którzy wolą raczej zbyt trudną miłość, niż zbyt łatwy seks. Debiut powieściowy sławnej dziś pisarki długo czekał, nim trafił do rąk czytelników. Lecz od razu zdobył ich uznanie i serca. Perypetie koszmarnego Busia, jego fatalnie poślubionej żony i wielu innych postaci bawią nadal tak samo jak wtedy, gdy Małżeństwo niedoskonałe opublikowano po raz pierwszy. A wszystko rozpoczyna najbardziej ponoć skandaliczne zdanie kobiece wydrukowane po polsku w ostatnim pięćdziesięcioleciu: Cnotę straciłam o piątej rano. Mówią, że nic tak nie plami honoru kobiety, jak atrament. Kiedy zabierzesz się do lektury, od razu rezerwuj więcej czasu. Bo trudno ci będzie przerwać przed ostatnią stroną."

12.. K. Nepomucka  Samotność niedoskonała
wydawnictwo: AnTa
rok wydania: 1999
ilość stron: 297
stan: dobry

"Już prawie rozwódka, samotna matka maleńkiej córeczki, lekarka miotana niczym liść po różnych miastach Polski pierwszych lat powojennych - oto bohaterka powieści. Przychodzi jej borykać się z własnym zawikłanym losem szukając pomocy u bliskich. Nie wszystko układa się różowo, a w kolejnych miejscach pobytu śmiech gości rzadziej niż łzy."

13. K. Nepomucka  Rozwód niedoskonały
wydawnictwo: AnTa
rok wydania: 1998
ilość stron: 214
stan: dobry

"Rozwód niedoskonały" jest kontynuacją losów bohaterki powieści "Małżeństwo niedoskonałe" oraz jej patologicznej rodziny. Bohaterka po rozwodzie z mężem usiłuje dojść do siebie i zacząć nowe życie, ale przeszkodzi jej w tym wybuch wojny. Spojrzenie na II wojnę jest w utworze Nepomuckiej bardzo ciekawe. Okazuje się, że wojna, która była tragedią dla narodu, dla ludzi z marginesu społecznego, paradoksalnie, stała się życiową szansą. Zajęcia takie jak szmugiel żywności, szabrowanie opuszczonych."

14. I. Sowa Herbatniki z jagodami
wydawnictwo: Prószyński i S-ka
rok wydania: 2003
ilość stron: 223
stan: dobry

"Jagoda nie ma żadnej z wymienionych cech, toteż marzy jej się dotrwanie do emerytury w roli jednego z tysięcy trybików korporacyjnej machiny W kraju, w którym kobiety z dwoma fakultetami i znajomością trzech języków uważa się za przeedukowane (czytaj niepotrzebne), nie można przecież pozwolić sobie na grymasy. Jagoda traci jednak swoje miejsce przy biurku oddzielonym od innych plastikową ścianką. Postanawia wyjechać do rodzinnego miasteczka. Klęska? Niekoniecznie. Życie na prowincji może być bardziej ekscytujące niż w dużym mieście. Ostatecznie wszystko bowiem zależy od ludzi."

15. M. Szwaja Stateczna i postrzelona 
wydawnictwo: G+J Gruner
rok wydania: 2005
ilość stron: 221
stan: dobry

"Bohaterkami książki są dwie przyjaciółki: stateczna Lula i postrzelona Emilka. Lula jest samotna, pracuje w muzeum, lubi ciszę i spokój. Emilka ma narzeczonego biznesmena, który z czasem okazuje się być gangsterem. Obie chcąc zmienić swoje życie, trafiają do "Rotmistrzówki", którą postanawiają przekształcić w ośrodek agroturystyczny... Monika Szwaja jak zwykle pisze z charakterystycznym dla siebie dowcipem, książka wciąga od pierwszych stron."

16. J. Zającówna Moje życie z panną K.
wydawnictwo: Muza
rok wydania: 2003
ilość stron: 245
stan: dobry

"Moje życie z panną K." to książka wyjątkowa. Kunszt pisarki sprawia, że granica między fikcją literacką a tym, co mogło zdarzyć się naprawdę, staje się płynna. Wkraczamy w życie bohaterów ze świadomością, że wszystko dzieje się tu i teraz, że mierzą się oni z problemami, które niesie współczesny świat. Autorka jest nie tylko uważnym obserwatorem rzeczywistości. To także znawczyni ludzkich dusz, życzliwa i wyrozumiała dla stworzonych przez siebie postaci. Towarzyszy im w rozterkach, potrafi usprawiedliwić słabości, cieszy się ich sukcesami. Nie wymaga od swoich bohaterów doskonałości, przekonuje, że zasługują na miłość i uznanie tacy, jacy są. Znajdziemy w tej książce ciepło i życzliwość, głęboką życiową mądrość i optymizm. Spośród innych wyróżnia ją także język - piękna, elegancka polszczyzna, klarowna i przejrzysta, raz liryczna, kiedy indziej dosadna. Autorka posługuje się nią prawdziwie po mistrzowsku.."- Beletrystyka zagraniczna

17. H. Fielding Potęga sławy   
wydawnictwo: Zysk i S-ka
rok wydania: 2005
ilość stron: 350
stan: dobry

"Rosie Richardson rozstaje się ze swoim chłopakiem, porzuca frywolne londyńskie życie i wyjeżdża do Afryki. Tam przez cztery lata prowadzi obóz dla uchodźców. Z zabawowej dziewczyny przeistacza się w pełną zaangażowania wojowniczkę o prawa lokalnej ludności. Organizuje kampanię medialną, wykorzystując dawnych znajomych z telewizji.
Potęga sławy to mądra i dowcipna debiutancka powieść Helen Fielding, autorki sfilmowanych bestsellerów Dziennik Bridget Jones i W pogoni za rozumem."

18. F. Michaels Na wyłączność (Seria: Matki chrzestne, cz. 2)
wydawnictwo: Bellona
rok wydania: 2010
ilość stron: 301
stan: bardzo dobry

"Pełna humoru, ciepła i intrygi opowieść o nieprawdopodobnych przygodach czterech młodych duchem, ale dojrzałych kobiet. Z równym powodzeniem stawiają czoło przestępcom i huraganowi - jak i nieszczęśliwym związkom, nadwadze, fobii - oraz setkom codziennych życiowych kłopotów."

19. E. Giffin Ten jedyny WYMIENIONA
wydawnictwo otwarte
rok wydania: 2014
ilość stron: 523
stan: bardzo dobry

"Czasem wymarzony książę z bajki okazuje się wielką pomyłka. Czasem ktoś, kto miał kochać, głęboko rani. Czasem miłość rodzi się tam, gdzie nikt się jej nie spodziewa.

W życiu Shei wszystko jest pokręcone. Zamiast chodzić z matka na proszone obiadki, woli oglądać mecze. Zamiast cieszyć się, że ma chłopaka, który jest obiektem powszechnych westchnień, zastanawia się, czy to na pewno ten jeden jedyny. A jeśli nie on, to kto? I dlaczego nowe uczucie jest takie trudne? Czy Shea wybierze lojalność i przyjaźń, czy odważy się postawić wszystko na miłość?"

20. R. Doman Obudzić Rose - współczesna baśń
wydawnictwo:  Księgarnia św. Jacka
rok wydania: 2011
ilość stron:414
stan: dobry

"Rose wyjeżdża z Nowego Jorku, rozpoczyna naukę w college'u. Próbując rozwikłać pewne tajemnicze fakty z przeszłości jej rodziny, popada w kłopoty, które prowadzą do tragicznego wypadku. Fish z pomocą nowych przyjaciół Rose, z narażeniem życia próbuje dotrzeć do prawdy, przedzierając się przez plątaninę faktów, zemstę, kłamstwa... Czy prawda i miłość zwyciężą?"


34 komentarze:

 1. wymienisz się za Titanic??? http://zapachmoichinspiracji.blogspot.com/2016/10/wymien-sie-ze-mna-ksiazkami.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście przejrzę, ale mogę dopiero jutro mi zrywa mi internet. Rezerwuje książkę

   Usuń
  2. Oczywiście przejrzę, ale mogę dopiero jutro mi zrywa mi internet. Rezerwuje książkę

   Usuń
  3. Niestety nic nie wybrałam :(

   Usuń
 2. Chętna jestem na Ten jedyny. Zajrzyj do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zajrzałam... a tam wszystko na co miałam ochotę już wymienione :( szkoda, z tego co zostało - nic nie ma dla mnie.

   Usuń
 3. Interesuje mnie "Ten Jedyny". Zajrzyj do mnie, może coś Ci się spodoba :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten jedyny albo Wychowanie przez czytanie:-) Zobacz do mnie:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasiu za Wychowanie przez czytanie, Twoje "Przeciwieństwo miłości"

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. Tak, tak: jeśli jest wolna "I wtedy to się stało", albo "Jedz, módl się, kochaj"?

   Usuń
  2. Super :)) Obie są wolne, także którą chcesz ;)

   Usuń
  3. Czy mam rezerwować którąś z tych książek? ;))

   Usuń
 6. Ciekawa inicjatywa, więcej książek przeczytanych, a mniej kurzu na nich :P

  OdpowiedzUsuń
 7. A może coś za "Warzuć na luz"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może Twoja B. Pawlikowska? :)

   Usuń
  2. Pawlikowska wciąż aktualna. Przepraszam, że tak późno się odzywam. Jak najbardziej jestem na tak :)

   Usuń
  3. To super - zaraz będę się kontaktować mailowo :)

   Usuń
 8. czy znajdziesz coś u mnie ? http://yakie-fayne.pl/index.php/2016/10/01/wielka-wymiana-ksiazkowa-ii-edycja-ksiazki-wymiane/

  OdpowiedzUsuń
 9. Hej. Chętnie przygarnę "Boski kompas" lub "Duchowy świat dzieci". Zajrzyj do mnie, może coś Ci się spodoba.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wpadła mi w oko Chmielewska "Książka poniekąd kucharska". Jest jeszcze do wzięcia? Daj mi proszę znać jeśli coś u mnie Cie zainteresuje :)
  Podrzucam link do swoich książek: http://adzik-tworzy.blogspot.com/2016/10/przeczytaj-podaj-dalej-ii-edycja-czyli.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie znalazłam niczego w moich klimatach :(

   Usuń
 11. Niestety w tych dniach jestem tak zakręcona i zagoniona, że nie udało mi się przyłączyć do akcji, ale akcja sama w sobie jest świetna!

  OdpowiedzUsuń