Fajna mama - Alicia Silverstone

Naturalne i szczęśliwe macierzyństwo: od poczęcia, poprzez ciążę, poród i pierwsze wspólne dni.

Znana z takich filmów jak "Batman i Robin", "Słodkie zmartwienia", czy "Nadbagaż" aktorka Alicia Silverstone podjęła się napisania poradnika dla współczesnych mam. Swój ruch motywuje tym, że chce przekazać współczesnym kobietom obszerną wiedzę ludzi, których spotkała będąc w ciąży: ginekologów, położników, pediatrów, ekspertów i przyjaciół. A także zebrała sporo materiałów ze swojego bloga, które powinny znaleźć się w jednym miejscu, które w sposób wyczerpujący powinny opowiadać na pytania, na które ona nie znalazła wcześniej odpowiedzi.

"Fajna mama" to bardzo dobrze przygotowany poradnik dla kobiet, obejmujący czas starania się o dziecko, ciążę, poród oraz wychowanie dziecka w zgodzie z naturą.

Z tej książki dowiesz się jakie podjąć kroki przy staraniu się o dziecko: jak przywrócić płodność, w jaki sposób zacząć się odżywiać aby organizm oczyścił się i zregenerował oraz przygotował na przyjęcie nowego lokatora, jakim będzie twoje dziecko. Zdrowa dieta staje się wypadkową wszystkich następujących po sobie zdarzeń.

Kolejnym krokiem jest ciąża i jej przebieg. Przewodnik sumiennie opisuje chyba większość znanych sposobów na pozbycie się nudności. Alicia wskazuje również na zabiegi kosmetyczne, których nie należy wykonywać w czasie ciąży.  Rozkłada na czynniki pierwsze poród naturalny i cesarskie cięcie. Wskazuje jak napisać plan porodu i jak psychicznie się do niego przygotować.

Kiedy już zostaniesz mamą, przytulisz do piersi swoje dziecko i poczujesz nieopisane wprost uczucie - pozostanie Ci tylko radość z karmienia piersią, a jeśli masz wątpliwości - to poradnik wyczerpuje dobrze temat i od tego momentu możesz już spokojnie wychowywać swoje dziecko posiłkując się wskazówkami Alici i stać się fajną mamą.

Autorka często dzieli się z czytelnikami swoimi spostrzeżeniami na dany temat, ilustrując je prywatnymi zdjęciami . Popiera swoje wnioski badaniami naukowymi lub wywiadami i opiniami lekarskimi.
Na końcu książki znajdziesz dodatek z wegańskimi przepisami. Dla mnie jest on jednak problematyczny jeśli chodzi o niektóre składniki, o których nigdy nie słyszałam. Być może są one powszechnie dostępne w Ameryce, być może można je było pominąć w książce na rynek polski, lub wymienić na inne.
Duży plus za dodatek: "Przyjazne składniki od A do Z" i "Twoja nowa apteczka bez chemii"

Książka jest elegancko wydana i to naprawdę radość trzymać ją w rękach i czytać.
Nie jest pompatyczna, wydumana, jest naturalna i daje poczucie spokoju mamie.
Twoje wątpliwości, chociaż czasem mogą wydawać się irracjonalnie są tutaj potraktowane zupełnie normalnie.

Fajna mama
tłumaczenie: Agnieszka Brodzik
liczba stron: 384
oprawa: miękka

Za książkę dziękuję:  Wydawnictwo Kobiece

Komentarze

  1. Jej, pamiętam ją z takiego jednego filmu dla nastolatek, który oglądałam, będąc nastolatką właśnie :) Nie umiem sobie teraz przypomnieć tytułu, ale strasznie mnie wtedy ten film zafascynował :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zastanawiałam się nad tą książką, bo wiem, że Alicia prowadzi również bloga - acz dla mnie za dużo tam właśnie weganizmu, którego nie jestem fanką, ni zwolenniczką. Czyli ogólnie polecasz?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz