czwartek, 19 listopada 2015

Pewnego dnia Emily Giffin - audiobook

Pewnego dnia Marianne spotyka chłopaka. Mają po osiemnaście lat, oboje są młodzi, zakochani, tuż przed maturą. Szaleńcza miłość kończy się pozytywnym testem ciążowym, którego wynik Marianne zataja przed ojcem dziecka, swoim ojcem, koleżankami i wszystkimi, których mogłoby to interesować. O jej tajemnicy wie tylko jej matka. Marianne wyjeżdża aby urodzić w spokoju dziecko i oddać je do adopcji. Podejmuje najważniejszą i jednocześnie najtrudniejszą decyzję w życiu.
Podejmuje ją i nigdy o niej nie zapomina.

Pewnego dnia Kirby dowiedziała się, że kiedy ukończy osiemnasty rok życia, będzie mogła zajrzeć w swoje papiery w ośrodku adopcyjnym i dowie się kim jest jej biologiczna matka. Pomimo tego, że w rodzinie adopcyjnej jest kochana, nie jest jej źle, postanawia odszukać swoje korzenie. Jest ciekawa dlaczego matka ją zostawiła i kim był jej ojciec.

Pewnego dnia osiemnastoletnia Kirby staje na progu mieszkania swojej matki Marianne, poważanej producentki filmowej, która wiedzie ustabilizowane życie w Nowym Jorku.

Jak to spotkanie wpłynie na obie bohaterki? Czy Kirby dowie się kim był jej ojciec, dlaczego matka ją oddała i czy ta historia ma szansę na pozytywne zakończenie w morzu tajemnic, które odkryją przed sobą bohaterowie?

"Pewnego dnia" Emily Giffin w interpretacji Agnieszki Wagner jest bardzo ciekawym, kobiecym audiobookiem. To dobrze napisana historia, na przemian narratorkami są matka i córka, co pozwala nam na dogłębne poznanie ich w danej sytuacji, co rozważają zrobić, co myślą o sobie wzajemnie.
Ta książka porusza temat adopcji w Stanach niemniej jednak jest ona poruszona w sposób uniwersalny - nie chodzi o procedury - a o to, co dzieje się po latach takiej decyzji, jak wpływa ona na dalsze życie.

Polecam.

Wpis powstał przy współpracy z audioteka.pl

3 komentarze:

 1. Zapowiada się ciekawie.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Tej książki Giffin nie czytałam. Ostatnio wpadła mi w ręcę 7 lat później i po niej mogę stwierdzić, że to nie będzie ostatnia, jaką przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam - bo u mnie ciężko z audiobookiem - ja od razu zaczynam się zasyślać o czymś innym i nie słucham... :)

  OdpowiedzUsuń