poniedziałek, 9 lutego 2015

C. Millan, M. Jo Peltier Jak wychować idealnego psa (w okresie szczenięcym i później)

 Millan, M. Jo Peltier Jak wychować idealnego psa
Szczeniak to maleńka, słodka kulka, którą najchętniej nosiłbyś na rękach i nieustannie przytulał!
Miział, głaskał, karmił i znów przytulał, traktował jak maleńkie dziecko, do którego można słodko mówić, na wszystko pozwalać, bo przecież jest dzieckiem.

A potem to psie dziecko zje Ci ulubiony kapeć, nasika na środek salonu (milion razy, zanim nauczy się, że siku robi się na trawniku), zniszczy kanapę, podgryzie meble, dziabnie w nogę sąsiada. Wszystko w imię szczenięcej młodości!

Cezar podpowie Ci, jak może szczenięcy czas dorastania wyglądać inaczej, spokojniej  - szczególnie dla właściciela ;)

Z książki dowiecie się jak wybrać odpowiedniego szczeniaka. Jak przygotować dom, otoczenie, siebie i najbliższych na jego przybycie oraz jak i dlaczego zmieni się Twoje życie.
Znajdziesz tutaj porady dotyczące nauki czystości, zasad, granic i ograniczeń jakie czekają go w świcie ludzi i innych psów. Dowiesz się jak nagradzać pupila oraz jak zapobiegać lękom separacyjnym.
Osobny rozdział poświęcony jest zdrowiu szczeniaków: szczepieniom, ząbkowaniu. A obszernie opisany problem budowania więzi z człowiekiem jest bardzo pomocny i ciekawy.

Książkę Cesara cechuje łatwy język, wszystko jest prosto wytłumaczone, a psie wychowanie możemy prześledzić na czterech przykładach szczeniąt w różnym wieku i różnej rasie: pitbulla, labradora retrievera, buldoga angielskiego i sznaucera, które ma pod opieką autor.

Powiedzmy sobie wprost - jest tylu zwolenników, co i przeciwników znanego "zaklinacza psów", niektórym metody, których używa, zupełnie się nie podobają (klatka, szturchanie zwierząt, itp.) inni wręcz przeciwnie.
Jednak jeśli jeszcze nie masz psa, a chciałbyś stać się właścicielem szczeniaka bądź dorosłego psa - ta książka jest odpowiednia dla Ciebie - w doskonały sposób przedstawia to, co będzie cię czekać z młodym, szalonym nieokiełznanym psim duchem. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak niełatwy jest to czas i z czym się wiąże. Musisz pamiętać o tym, że decyzja o posiadaniu psa, jest decyzją na całe życie. Całe psie życie. I to ty decydujesz o jego losie. O tym, czy jesteście szczęśliwymi przyjaciółmi, czy poirytowanymi stworzeniami. Jesteś odpowiedzialny za to, co oswoisz i wychowasz.

Pamiętaj: "Cierpliwość jest kluczową cechą podczas wychowywania szczeniąt" ale przynosi najpiękniejszy dar: dar miłości do końca!

Jak wychować idealnego psa C. Millan, M. Jo Peltier
Wydawnictwo: Illuminatio
Podtytuł: W okresie szczenięcym i później
Oprawa: miękka
Liczba stron: 304
Format A5
Rok wydania: 2013
ISBN  978-83-62476-35-0
Tłumaczenie: Bartłomiej Kotarski
Tytuł oryginału: How to raise the perfect dog


2 komentarze:

  1. Szkoda, że wcześniej jej nie miałam, może nie miałabym takiego złosnika :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Oj ostatnio często rozważam aby znaleźć czworonoga dla nas :)

    OdpowiedzUsuń